Bu Diyet 10 günde Tam 6 kilo Verdiriyor !

0
185

Meyve ve sebzeyi çiğ şekilde tüketmek Nam-ı Diğer Aristo diyeti ile 10 günde tam 6 kilo verebilirsiniz.

EN ÖNEMLİSİ SEBZEYİ VE MEYVEYİ ÇİĞ TÜKETMEK !

Özellikle mevsime uygun sebze pişirmeden çiğ tüketmeniz gerekiyor.

Bu dönemde bolca bulunan bebek ıspanak, semizotu, kara lahana, şalgam yaprağı, kereviz, çin lahanası, börülce ve yeşil sebzeler sık sık tüketilmesi gereken besinler arasında yer almaktadır.

MEYVELER ARİSTO DİYETİNİN DEMİR BAŞI

3 hafta gibi bir süre içerisinde sebze ve meyveleri tüketerek epifiz bezini temizleyip hormonlarınızın tekrar düzene girmesini ve daha aktif olmasını sağlayabilirsiniz. Meyveler de Aristo diyeti için çok önemlidir.

Yine önceliğimiz fruktoz içeriği düşük olan kan şekerimizi etkilemeyecek olan meyvelerden olmalı. Bunlar da şeftali, çilek, yeşil elma, erik, kiraz olarak karşımıza çıkıyor.

Hayvansal kaynaklı süt, yoğurt gibi besinleri minimum düzeyde tutmalısınız.

Her öğün çiğ sebze ve meyvenin yanında ızgara veya haşlama tavuk- balık- et- yumurta tüketebilirsiniz.

Bitkisel karışımlarda diyetimizi destekliyor. Özellikle ikindi ve akşam saatleri rezene, anason, yeşil çay, papatya, sarı kartaron sindiriminize yardımcı olarak metabolizmanızı hızlandıracaktır.

GLUTEN İÇEREN, BASİT ŞEKER İÇEREN HAZIR PAKET VE PİŞMİŞ BESİNLERDEN UZAK DURULMALIDIR.

Gluten içeren besinler; ekmekler, beyaz un, hamur işleri, ta buğday unlar, çavdar unu, çavdar unu ekmeği, bulgur, yulaf, yulaflı bisküviler, bunlar ile yapılmış kek, börek, poğaça ve tüm paketli ve gluten içeren ürünler. Sabah uyandığınızda yarım greyfurt veya yüksek c vitamini içerikli bir meyve tüketmekte iyi gelecektir.

HAFTADA 2 GÜN ÇİĞ OLMAK KOŞULUYLA SEBZE MEYVE TÜKETİP DETOKS YAPMALISINIZ !

Bu şekilde beslenerek 3 hafta da arınabilir ve hızlı kilo kaybı yaşayabilirsiniz.

SİZİN İÇİN BİR DİYET LİSTESİ HAZIRLADIK

Sabah uyanınca: Yarım greyfurt suyu veya posasıyla beraber tüketilebilir. / Kahvaltı: Yağsız bir dilim peynir, 2 yumurta, bol yeşillik ve domates. / Öğle yemeği: Balık, et ve tavuk (bu seçeneklerden birini ızgara olarak tüketebilirsiniz), 1 kase yağsız yoğurt, salata. / Akşam: Balık, et ve tavuk (bu seçeneklerden birini ızgara olarak tüketebilirsiniz), buharda pişmiş sebze, salata.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here