İsveç’teki Dilenciler Belediyeye 25 Euro Ödeyecekler

0
173

İsveç Eskiltuna Belediye Meclisi, Avrupa’nın farklı farklı yerlerinden gelen dilencilerden işgal harcı olarak aylık 25 Euro alacak.

İsveç Eskiltuna Belediye Meclisi Avrupa’nın çeşitli bölgelerinden gelen dilencilerden, işgal harcı olarak aylık 25 Euro eşdeğerinde 250 İsveç kronu alacağını duyurdu.

Belediye tarafından yapılan açıklamada bu harcı ödeyenlerin istedikleri alanlarda dilenebilecekleri belirtildi. Bu harcı ödemeyen kişilerin dilenmelerine engel olunacak, hatta hapis cezasına çarptırılacakları duyuruldu.

İsveç’te dilenmenin yasak olmasına karşın belediyeler artan dilenci sayısı sebebiyle bu durumun önüne yasal olarak geçilmesi ile ilgili çalışmalar yapılıyor. Öte yandan belediyeler özellikle çocuklu dilencilere barınma konusunda yardım ediyor.

İsveç’in bütün şehirlerine organize olarak gelen 5 bin civarında dilenci bulunuyor. Dilencilerin kendi ifadelerine göre kendi ülkelerinde bir ayda kazandıkları parayı, İsveç’te bir günde kazanıyorlar. İsveç’e gelen dilenciler 3 ay İsveç’te kaldıktan sonra memleketlerine dönüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here