Kılıçdaroğlu, İmamoğlu Ve Demirtaş’ın Eşleri İstanbul’da Buluştu

0
305

Selvi Kılıçdaroğlu, Dilek İmamoğlu, Başak Demirtaş ve Selahattin Demirtaş’ın avukat kardeşi Aygün Demirtaş, ülkede ki kutuplaşmaların yıkılması adına birlik ve beraberlik mesajı vermek için İstanbul’da buluştu.

Türkiye’nin en çok konuşulan siyasi liderlerinden Kemal Kılıçdaroğlu’nun , Ekrem İmamoğlu’nun ve Selahattin Demirtaş’ın eşleri İstanbul’da birlik ve beraberlik mesajı vermek için buluştu.

Selvi Kılıçdaroğlu, Dilek İmamoğlu, Başak Demirtaş ve Selahattin Demirtaş’ın kardeşi Aygün Demirtaş İstanbul’da biraraya geldi.

Buluşmanın genel konusu kutuplaşmaları sonlandırmak ve kutuplaşma çabalarına karşı dayanışma oluşturmak olduğunu ifade ettiler. Buluşmayı çok önemli ve anlamlı bulduğunu söyleyen Başak Demirtaş “Bu haksızlıkların, hukuksuzlukların yaşanılan bu zorlukların dayanışmanın büyütülerek aşılacağına inanıyorum” dedi. Selvi Kılıçdaroğlu ise “Derin bir kutuplaşma var, bu kutuplaşmanın giderilmesi için daha fazla gayret sarfetmek gerektiğini düşünüyoruz” açıklamasını yaptı. Dilek İmamoğlu ise “Bugün bu kadarız ama gelecekte belki masamız genişler” temennilerinde bulundu.

Buluşma Bakırköy’de bir restoranda gerçekleştirildi. Buluşmada Başak Demirtaş’ın doğum günü olması nedeniyle pasta da kesildi.

Birlik ve beraberlik mesajlarının yoğun olarak paylaşıldığı buluşmada;Selvi Kılıçdaroğlu, “Bir arada oluşumuz önemli. Başak Hanım’ın da belirttiği gibi derin bir kutuplaşma var, bu kutuplaşmanın giderilmesi için daha fazla gayret sarfetmek gerektiğini düşünüyoruz. Aslında daha önce de olabilirdi bu buluşma, belki de o zaman düşünülemedi. Başak Hanım’ın doğum günüymüş sanırım, doğum gününü de kutluyoruz. Gecikmiş bir doğum günü kutlaması ve bayramlaşma ziyareti oldu bu. Selahattin Bey’i de ben insan olarak çok seviyorum, kendisiyle hiç bir zaman yüz yüze gelmedim ama hani hep yüreğimiz kendisiyle. Bunu her fırsatta da ben dile getiriyorum. Oğlumun da özellikle selamları var, sanırım Selahattin Bey Sezgin Tanrıkulu’nun bir portresini çizmiş, ben görmedim ama ‘Anne çok beğendiğimi söylersin’ dedi. İletirseniz sevinirim kendisine.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here