Milli Atlet Yeni Hayata İmzasını Attı !

0
190

Milli rekortmen atlet Ramil Guliyev, 2012 Londra Olimpiyatları’nda 800 metre finalinde gümüş madalyayı almaya hak kazanan Rus atlet Ekaterina Zavialova ile İstanbul’da iki aile arasında gerçekleştirilen tören sonrasında yeni bir hayata imzalarını attı. Nikah gerçekleştikten sonra Moskova’ya kampa giden Guliyev ve Zavialova Çifti objektiflerin karşısına geçerek Büyük mutluluk duyduklarını belirterek, hedeflerinin 2019 Dünya Atletizm Şampiyonası olduğunu söylemeyi ihmal etmedi.

200 metrede Dünya ve Avrupa şampiyonluğu bulunan 29 yaşındaki milli atlet Ramil Guliyev, 28 yaşındaki Rus atlet olimpiyat ikincisi Ekaterina Zavialova ile dünya evine girdi. İstanbul’da iki aile arasında gerçekleşen törenle yeni bir hayata imza atan Zavialova ve Guliyev’in nikah şahitliklerini milli atletlerden Batuhan Eruygun ve İzzet Safer yaptı. 19 Temmuz’da medya mecrasına duyurulmadan gerçekleştirilen nikah töreninin ardından genç çiftin Rusya’nın başkenti Moskova’ya kampa gittiği öğrenildi.

EKATERİNA ZAVİALOVA: TARİF EDEMEYECEĞİM KADAR ÇOK MUTLUYUM !

Ramil Guliyev ve eşi Ekaterina Zavialova’ya Moskova’da ulaştı. 800 metrede 2012 Londra Olimpiyatları’nda ikinci olan Zavialova, duygularını anlatırken, “Hayatımın en mutlu gününü yaşadım. Türkiye’de yaşayacak olmaktan çok mutluyum. Eşimin de atlet olması ikimizin de birbirimizi daha iyi anlamamızı sağlayacak. Bu evliliğin en güzel yanı birbirimizi iyi tanıyor olmamız. Şimdi tek hedefimiz 2019 Doha. Evlendikten iki gün sonra Moskova’ya kampa geldik. Ramil’in yeniden dünya şampiyonu olması için inanın seferber olduk. Kısa bir zaman sonra buradaki kampı bitireceğiz ve Türkiye’ye döneceğiz” dedi.

RAMİL GULİYEV: EVLİLİK TAMAM, SIRA DÜNYA ŞAMPİYONASINDA

“Evlilik tamam, sıra Dünya Şampiyonası’nda” açıklamasında bulunan rekortmen milli atlet Ramil Guliyev de çok mutlu olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Evlilik kararı en doğru karar oldu benim için. Eşimin de sporcu olmasına çok seviniyorum. Farklı bir alandan olmaması her ikimiz açısından da çok büyük bir avantaj. Çok yoğun dönemler geçiriyoruz. Bu zamanlarda birbirimizi anlamamız çok önemli. Evliliğin ardında kısa bir süre sonra Moskova’ya kampa geldik. Moskova dönüşü dünya şampiyonası hazırlıklarım devam edecek. Hedeflerimiz çok büyük. 2017 dünya şampiyonluğunun ardından gözler üzerimizde. Doha’da yeniden kürsüye çıkarak Türk halkını mutlu etmek istiyorum.”

TAF BAŞKANI ÇİNTİMAR: RAMİL ÖRNEK BİR AİLE REİSİ OLACAK

Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Başkanı Fatih Çintimar da Ekaterina Zavialova ve Ramil Guliyev’e mutluluklar diledi. Başkan Çintimar, “Ramil sporculuk yaşantısı ile örnek bir insan ve örnek bir sporcu. Onun evliliğinden son derece mutluyuz. Örnek olduğu sporcu kişiliği ile kurduğu yuva ile de örnek bir insan olacağından şüphemiz yok. Ona ve sevgili eşi Ekaterina’ya ömür boyu mutluluklar diliyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here