Sırt Ağrısı Mı Çekiyorsunuz ? Ağrının Nasıl Geçeceğini Bilmiyor musunuz ? Sırt Ağrısını Geçirmeye Yardımcı 3 Yol

0
282

Yetişkinlerin yaklaşık olarak yüzdeye vurulması gerekirse %80’lik bir oranla günlük yaşamlarında tek noktada sırt ağrısı şikayeti var. İstatistikler oldukça endişe etmekte ! Bu, kaçırılan işlerin en yaygın nedenidir. İlaç tedavisi faydalı olabilir, ancak yan etkileri olmayan bazı yolları bilmek de her zaman iyidir.

SANDALYEYE UZANIN

Kedi gibi sandalyeye uzanmak kaslardaki gerginliği hafifletmek yardımcı olabilir. Ancak bu tekniği geliştirebilir ve bir sandalye kullanabilirsiniz. Özellikle yoga yapmak ya da germek için yeterli enerjiniz yoksa zorlu bir iş gününden sonra çok hoş.

Sadece seninle bir sandalye veya tabure arasında yumuşak bir yastığa ihtiyacın var. Dizlerinin üstüne otur ve vücudunu sandalyenin koltuğuna otur. Tüm vücudunuzu gevşetin ve omurganızın yuvarlaklaşmasına izin verin. Başın eğilmeli.

Kaslarınızda rahatlama hissedene kadar böyle kalın.

ACIYI GİDERMEK İÇİN YAKI BANDI VEYA KREMİ UYGULAYIN

Vücudumuzda çeşitli sebeplere bağlı olarak oluşan eklem ve adale ağrılarının hafifletilmesine yardımcı, ilaçlı bezlere verilen isimdir. Çoğunlukla eczanelerden tedarik edilen yakı bantları isimlerini, ilaçlı bezin içinde yakıcı bir kimyevi bulundurması dolayısıyla yakmak fiilinden almıştır.

Sık kullanıldığı alanların başlıcaları; bel, omuz, boyun, bacak ağrıları, çeşitli fıtık veyahut eklem kayması, kas sıkışması, artrit, burkulmalar ve gücenmeler veya acıya sebebiyet veren kas gerilmelerinin verdiği rahatsızlığın ciddi boyutta hafifletilmesidir.

Yakının içinde bulunan kimyasalar ağrılı bölgeye yapıştırıldıklarında cilt altına nüfuz ettikleri için, gebelik ve laktasyon döneminde fetüse ya da süt aracılığıyla bebeğe geçebileceği gerekçesiyle önerilmemektedir.

Ayrı olarak hassas cilde sahip kişiler, alerjik bünyeliler ve çocuklarda da kullanımı önerilmez.

KAYROPRAKTİK TEKNİĞİNİ UYGULAYIN

Bu aynı zamanda ilaç tedavisine iyi bir alternatif olabilir. Kayropraktik spinal manipülasyon sırt ağrısı için etkilidir. Temel olarak, dokunma kullanarak ve ardından manuel olarak düzelterek sorunu analiz ediyor. Kiropraktörlerin Amerika’da yılda 35 milyondan fazla kişiye tedavi gördüğü tahmin ediliyor !

Ancak herhangi bir işlem yapmadan önce doktorunuza danışın ki omurganıza zarar vermeyin!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here