Tam 9 Yıl Boyunca Tecavüze Uğrayan Emre İntihar Etti

0
1742

Tekirdağ’da yaşayan, 9 yaşından 18 yaşına gelinceye kadar yakın akrabası tarafından defalarca istismar edilen Emre, nisan ayında 26 yaşındayken canına kıydı. Emre’ye bu denli iğrençliği yaşatan sapık akraba ise ilk duruşmada elini kolunu sallayarak duruşma salonundan çıktı.

Çorlu ilçesinde ikamet eden 26 yaşındaki Ahmet Emre Y, nisan ayında 15’inci katta bulunan evininin balkonundan atlayarak intihar etti. Emre’nin ablası Nur Aslı Kaynar’ın verdiği ifadeye göre; Ahmet Emre Y., ilk olarak 9 yaşındayken akrabası V. T.’nin istismarına maruz kaldı ve bu istismar, dokuz yıl boyunca sürekli olarak devam etti. V. T. ise 4 ay tutuklu kaldı ardından geçen hafta ilk duruşmada tahliye kararı çıktı.

9 YAŞINDAN, 18 YAŞINA KADAR İSTİSMARA MARUZ KALDI

Abla Aslı’nın anlattığına göre, V. T’ın işi nedeniyle Ahmet Emre Y.’nin ailesinin evinde yaşarken başlayan istismar vakaları, bir süre sonra devamlı hale geldi. Ahmet Emre Y.’nin ailesine ait yazlıkta da süren istismar bir süre sonra son buldu.

ASKERDE ARKADAŞININ EL ŞAKASI SONRASI SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Ahmet Emre Y. askerde arkadaşlarının ‘el şakası’ yapması sonucu sinir krizi geçirdi. Bunun üzerine de hastaneye kaldırıldı. Sonrasında Emre Y.’nin doktoru, aileyle görüşerek durumu anlattı. Ailenin yaşananları öğrenmesiyle birlikte Emre Y., tacizci şahıs hakkında suç duyurusunda bulundu.

SAVCILIK TAM 50 GÜN BOYUNCA HİÇBİR YASAL İŞLEM YAPMADI

Kendisine istismarda bulunan akrabası V.T’ı arayarak geçmişte yaşadıklarını konuşan Ahmet Emre Y., görüşmeyi kayıt altına aldı ve Çorlu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Independent Türkçe’ye konuşan abla Aslı K., suç duyurusunun ardından geçen 50 gün içinde herhangi bir işlem yapılmamasının kardeşinin bunalımını derinleştirdiğini söyledi.

EMRE İNTİHAR ETTİ

Emre’nin ablası’nın aktardığı bilgilere göre Ahmet Emre Y. kendisine “Bana bunları yapan, hayatımı karartan bu kişiyle ilgili hiçbir işlem yapılmadı. Bana geri dönüş bile yapılmadı, ifadeye bile çağırmadılar” dedi. Emre 29 Nisan gününde hayatına noktayı koydu.

SAVCILIK İNTİHAR VAKASINI İNCELEMEYE ALDI VE İŞLEM BAŞLATTI

Emre’nin ablası, kardeşinin, 29 Nisan günü 15’inci katta bulunan evlerinin balkonundan atlayarak intihar ettikten sonra vakayı incelemek için olay yerine gelen savcıya olayı anlattıklarını söyledi.

Kardeşinin suç duyurusunda bulunduğunu ancak hiçbir şekilde bir yasal işlem süreci başlatılmadığını belirten Aslı, savcının suç duyurusu dosyası ile intihar dosyasını birleştirdiğini ve V.T hakkında işlem başlatıldığını söyledi.

İSTİSMARCI AKRABA, İNTİHAR GÜNÜNDEN 2 GÜN GEÇTİKDEN SONRA TUTUKLANMA KARARI ÇIKTI

V.T, Emre’nin intihar ettiği günden iki gün sonra gözaltı kararı ile polis merkezine alındı, ardından adliyeye sevk edilen V.T tutuklu yargılanmak üzere cezaevine götürüldü. Tutuklu olduğu dönemde yapılan tahliye başvuruları reddedildi.

Hazırlanan iddianamede, Çocuğa cinsel istismar suçu düzenleyen Türk Ceza Kanunu’nun 103’üncü maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “Mağdurun on iki yaşını tamamlamamış olması hâlinde verilecek ceza on sekiz yıldan az olamaz” hüküm ve aynı maddenin altıncı fıkrasında yer alan “Suç sonucu mağdurun bitkisel hayata girmesi veya ölümü hâlinde, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükmolunur” hüküm ile cezalandırılması talep edildi.

İLK DURUŞMADA TAHLİYE EDİLDİ

8 Ağustos’ta ilk olarak hakimin karşısına çıkan V.T, “Delillerin büyük ölçüde toplanması, tutuklu kaldığı süre, sanığın kaçma ve delilleri karartma şüphesi bulunmayışı, sabit ikamet sahibi olması” gibi gerekçelerle tahliye kararı çıkarıldı.

“KARDEŞİMİ İSTİSMAR ETTİ, SABAH UYANDI ANNEMİN YEMEĞİNİ YEDİ”

Emre’nin ablası Aslı K. tahliye kararına tepki gösterdi ve şunları söyledi;

“Yalnızca 4 ay mı tutuklu kaldı yani. Kardeşim onun yaşattığı pislikler yüzünden intihar etti. Şimdi o adam elini kolunu sallaya sallaya dışarıda gezerek bir başkasını mı istismar edecek.

Bu adam yıllarca benim annemin yaptığı yemeği yedikten sonra gece kardeşimi istismar etmiş, sonra sabah kalkıp yine annemin hazırladığı kahvaltıda sofraya oturdu.

SOSYAL MEDYA AYAĞA KALKTI

Emre’nin istismarcısının tahliye edildiğini duyan sosyal medya kullanıcıları #EmreyeNasılKıydınız Hashtag’ı ile tepkilerini dile getirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here