Telefonunuzun Performansını Yükselteceğim Diye Telefonunuzu Daha Fazla Yormayın !

0
149

Akıllı telefonlarda kullanmış olduğumuz uygulamalar, telefonun kaynaklarını ciddi anlamda etkiliyor. Telefonun performansını ve depolama konumunu fazlasıyla düşürüen uygulamalar;

Avast tarafından yayınlanan ‘2019 Android Uygulama Performans Raporu’ akıllı telefonlarda performansı ve depolamayı en çok kullanan uygulamaları ortaya çıkardı. Telefonunuzun performansını, depolama alanını veya mobil internetinizi en çok kullanan uygulama listemize göz atmanızda fayda var. Arka planda çalışan ve çalışmayan olarak iki farklı kategoride incelenen rapor şu şekilde:

İşlemci Gücü Harcayan Uygulamalar (Otomatik Olarak veya Arka Planda)

Listenin tamamında, Samsung ve Google tarafından geliştirilen uygulamaları görüyoruz. Performans, depolama, mobil veri ve pil ömrüne yüksek bir derece’de etki eden bu uygulamaların en başında ise Samsung AllShare yer alıyor. Telefonun kaynaklarını ciddi anlamda sömüren Samsung AllShare’i, yine Samsung’un bir uygulaması olan ChatON sesli ve görüntülü konuşma uygulaması takip ediyor. 

İşlemci Gücü Harcayan Uygulamalar (Kullanıcılar Tarafından Çalıştırılan)

Kullanıcıların kendi çalıştırmış olduğu uygulamalara geldiğimizde , ilk sırada yine Samsung’un bir uygulamasını görüyoruz. WatchON adlı uygulamayı, Google Docs ve yine Samsung’un bir uygulaması olan ‘Beaming Service’ takip ediyor. 7. sırada yer alan Clean Master’a özellikle dikkat çekmek istiyoruz. Telefonunuzu hızlandırmak amacıyla yüklediğiniz bazı uygulamalar, ters etki yaratabilir. 

Depolama Alanı Kullanan Uygulamalar (Otomatik Olarak – Arka Planda)

Depolama Alanı Kullanan Uygulamalar
(Kullanıcılar Tarafından Çalıştırılan)

En Çok Mobil Veri Kullanan Uygulamalar (Kullanıcılar Tarafından Başlatılan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here