Yangına Giden İtfaiye Ekiplerine Olay Yerinde Ateş Açıldı !

0
125

Son zamanlarda yaygınlaşan orman yangınlarına bir yenisi daha eklendi. Bursa’da meydana gelen orman yangınına müdahaleye gitmekte olan itfaiye ekiplerine olay yerine geldikleri sırada ateş açıldı. İtfaiye erleri hemen polis ekiplerine ihbar’da bulundu bu durum polis ekiplerini harekete geçirdi. Silahı, kendisine ait tarlasında atış talimi yapmak için bir kişinin ateşlediği ortaya çıktı.

Son zamanlarda 3 ayrı bölgede büyük orman yangınları’nın meydana geldiği Bursa’da yangına müdahaleye gelen itfaiye erlerine ateş açıldığı ihbarı ortalığı ayağa kaldırdı.

YAKIN MESAFEDEN SİLAH SESLERİ DUYULDU

Bursa – İzmir – İstanbul otoyolu üzeirnde Samanlı mevkinde bulunan kavşak yolda küçük çaplı yangın ihbarı alan itfaiye erleri 4 kişilik ekip ve tek araçla bölgeye intikal etti. İtfaiye erlerinin müdahaleye başladığı esnada yakın mesafeden silah sesleri duyuldu.

İTFAİYE ERLERİ, POLİSE İHBARDA BULUNDU

İtfaiye erlerinin müdahalede bulunduğu bölgeye kadar seken bir kurşun itfaiye ekiplerini tedirgin etti. Müdahaleyi yarıda bırakan itfaiye erleri yolun alt kısmına siper alarak polis ekiplerine ihbarda bulundu. İtfaiye ekiplerine silahlı saldırıda bulunulduğu anonsunu aldıkları gibi bölgeye çok sayıda polis ekibi intikal etti.

POLİS, SABOTAJ OLMA İHTİMALİNİ ARAŞTIRIYORDU

Son bir haftada 3 ayrı bölgede çıkan orman yangınlarının sabotaj olma ihtimaline karşı araştırma yapan ekipler gelen bu ihbarın üzerine teyakkuza geçti. Bölgeye giden polis ekipleri çelik yeleklerini giyerek kurşunun geldiği ormanlık alanda arama yaptı.

SİLAHI ATEŞLEYEN KİŞİ TESPİT EDİLDİ

Şahıs otomobili ile birlikte polis merkezine götürülerek hakkında yasal soruşturma başlatıldı. Olayın anlaşılmasının ardından itfaiye ekipleri de küçük çaptaki yangını tamamen söndürüp olay yerinden ayrıldılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here