Zerdeçalın Şifa Deposu Olduğunu Biliyormuydunuz ?

0
161

Yetiştiği yer Hindistan olan zerdeçalın, Asya ve Avrupa ülkelerinde de kolayca yetiştirilebilir olduğunu biliyormuydunuz ?. Altın sarısı rengi, sıcak, acı tadıyla adından sıkça bahsedilir. Köri tozu olarak da bilinen zerdeçal yemeklerde de kullanılmaktadır.

ZERDEÇAL İÇERİSİNDE ANTİOKSİDAN BARINDIRIYOR

İçerisinde barındırdığı antioksidan vücutta bulunan radikallere savaş açarak hücre güçlenmesini sağlar. İleri derece hasar gören hücreleri düzelttiği söylentiler arasında. Bunların yanı sıra bir bardak zerdeçal çayı eklem ağrılarınıza da iyi geldiği söyleniyor. Hergün düzenli olarak zerdeçal çayı tüketirseniz, vücud radikallerine karşı korunmuş olursunuz.

ZERDEÇAL İLE DETOKS

Günümüzün en büyük sağlık sorunlarından bir tanesi de toksinlerdir. Zerdeçal çayı vücudumuzda bulunan toksinleri atmamıza yardımcı olarak, vücudumuzun sağlıklı olmasına olağan sağlamaktadır. Düzenli olarak bir bardak zerdeçal çayı içmek vücudunuzun  yerine getirilmesine yardımcı olur.

ZERDEÇAL ÇAYI İNSAN BEYNİNE FAYDALARI

Yaşam sürenizin uzamasının bazı yan etkileri vardır. Bunlar unutkanlık hasalığının ve hafıza daralmasının çoğalmasıdır. Zerdeçal beyinde oluşan amiloid plaklarının oluşmasını engelleyerek,  intihap önleyici etkisi ile de beyinde oluşan hasarları en aza indirir. 

ZERDEÇAL ÇAYININ ŞEKER HASTALĞINADA FAYDALI

Günümüzde şeker hastalığı kilolu ve normal insanlarda git gide artmaktadır. Her gün düzenli olarak zerdeçal tüketmek, kan şekeri ve kan yağlarının en aza indirilmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca insilün dengesini sağlaması sebebi ile kan şekeri hatsallığının giderilmesinde büyük etkide pay sahibi olabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here